O nas

Serdecznie witamy na stronach przedszkola NUTKA w Szczecinie!

przedszkole-jasna

Przedszkole Niepubliczne „Nutka” z oddziałami integracyjnymi powstało w 2010 roku. Od ponad 5 lat wciąż wspaniale się rozwija, unowocześnia i kształci swoją kadrę tak by nasze pociechy mogły rozwijać się wielokierunkowo i najpełniej nie tracąc przy tym uroku dzieciństwa – przez zabawę. W naszej placówce dzieci mają możliwość odkrywać i rozwijać swoje talenty, a także usamodzielniać się i przygotowywać do pójścia do szkoły poprzez szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: rytmikę, muzykę, naukę gry na instrumentach, gry i zabawy ruchowe, tańce, język angielski, oraz zajęcia edukacyjne realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem nowoczesnych i twórczych metod. W przedszkolu Nutka ze szczególną uwaga podchodzimy do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poza zajęciami w grupie dzieci mają możliwość indywidualnie zdobywać najpotrzebniejsze umiejętności poprzez: terapię integracji sensorycznej, logopedię, muzykoterapię, terapię w sali doświadczania świata, terapię metodą M. Montessori, terapie słuchowe metodą Tomatisa i Johansena, terapię ręki i terapię pedagogiczną. Kształtujemy tolerancję, wrażliwość, otwartość i zrozumienie dla innych. Uczymy umiejętności społecznych, współdziałamy, szanując siebie i innych. W przytulnych i estetycznych wnętrzach przedszkola zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Przełamujemy stereotypy. Jesteśmy pierwszym niepublicznym przedszkolem na prawobrzeżu Szczecina, które zapewnia rewalidację dzieci w warunkach społecznej integracji z rówieśnikami. Za nazwą NUTKA kryje się szeroko pojęty profil artystyczny naszego przedszkola. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na artystyczny rozwój naszych maluszków oraz rozbudzenie w nich wrażliwości na wartości estetyczne w otoczeniu, przyrodzie i sztuce.

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do naszego przedszkola prosimy o wypełnienie i odesłanie karty zgłoszenia na adres:

maja@przedszkolenutka.eu

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole

ul. Jasna 103 b, 70-777 Szczecin (os. Słoneczne)

Kontakt do przedszkola - tel. 512 572 853
Kontakt do wicedyrektora(rekrutacja) - tel. 502 162 184