Nasze małe „nutki” mają możliwość odkrywania i rozwijania swoich uzdolnień na zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę.

Zajęcia muzyczne w różnej formie (rytmika, muzyka)

RYTMIKA

ola kunt  mgr Aleksandra Kunt

Akademia Muzyczna w Poznaniu Wydział Dyrygentury, Kompozycji, Teorii Muzyki i Rytmiki specjalność Rytmika

Muzykoterapeuta – Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Podyplomowe Studia Muzykoterapii

Zajęcia taneczne

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych

Aerobik

mgr Elżbieta Puszkarek

mgr Aleksandra Sewaściej

Glottodydaktyka

Grupowe zajęcia z zakresu glottodydaktyki pozwalają dzieciom w sposób naturalny i bezstresowy przygotować się do nauki czytania i pisania. W formie zabawy przeprowadzane są ćwiczenia rozwijające spostrzeganie i pamięć słuchową na poziomie pozawerbalnym i werbalnym. Efektem pracy jest zdobycie przez dzieci, kluczowych do podjęcia nauki czytania i pisania, umiejętności- dzielenia na głoski i szybkiego rozpoznawania liter. Nauka czytania i pisania wprowadzana jest przy pomocy atrakcyjnej i lubianej techniki ” ślizgania” z wykorzystaniem klocków LOGO. Szczególną uwagę zwraca sie także na rozwój motoryki małej pod kątem prawidłowego korzystania z narzędzi piśmienniczych, co zapobiega trudnościom w kreśleniu liter ( dysgrafii).

lucynka  mgr Lucyna Owczarska

Neurologopeda, glottodydaktyk.

Studia wyższe z zakresu:

pedagogiki specjalnej
logopedii
wczesnej interwencji i wspomagania małego dziecka Studium w zakresie glottodydaktyk

Logopedia

Indywidualne zajęcia logopedyczne umożliwiają dostosowanie zadań do możliwości dziecka i skupiają się na jego potrzebach. W zależności od rodzaju i stopnia trudności logopeda dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń w celu rozwoju komunikacji, usprawniania narządów artykulacyjnych, doskonalenia słuchu pozawerbalnego i werbalnego, bogacenia słownictwa biernego i czynnego. Indywidualne podejście do dziecka wpływa na dobry kontakt z osobą prowadzącą, co pozwala stworzyć dobra atmosferę pracy i wzajemnego zaufania.

Ewa Ewa Skobelska – Romaniec

Kinezjologia edukacyjna